Grono1

Osoby, które tworzyły historie szkoły

(dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele, administracja, obsługa)

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu

 

Dyrektorzy:                                                                                                          Wicedyrektorzy:

Malinowska Elżbieta                                                                                          Lange Stanisława

(1979-1986 r.)                                                                                                  Kozanecki Aleksander

                                                                                                                      Lupa Józef

                                                                                                                              Gronek Aurelia

                                                                                                                      Jaszczak Roman      

Zawadzka Zofia                                                                                                Lange Stanisława

(1986-1988 r.)                                                                                                  Jaszczak Roman

 

Lange Stanisława                                                                                              Popiel Danuta

(1988-1989 r.)                                                                                                 Jaszczak Roman

 

Marczuk Małgorzata                                                                                         Jaszczak Roman

(1989-1997 r.)                                                                                                 Bednarska Barbara

                                                                                                                      Wilczopolska Iwona

                                                                                                                      Łukasiewicz Krystyna

                                                                                                                      Toczyska Barbara

                                                                                                                      Broszczuk Jan

Wilczopolska Iwona                                                                                           Łukasiewicz Krystyna

(1997-2007 r.)                                                                                                  Gembara Robert

                                                                                                                       Pajestka Wiesława

                                                                                                                       Kniotek Ewa

Szyposz Halina                                                                                                  Gacek Halina

(2007-2008 r)

 

Szewczyk Tomasz                                                                                               Pyś Wanda

(2017-2020)                                                                                                       Sosnowska Wioletta

 

Sosnowska Wioletta                                                                                            Kowalik Bogumiła

(2020)

 

Kowalik Bogumiła                                                                                              Ziomek Ewa

(2020-)

 

 

Publiczne Gimnazjum nr  2 w Żaganiu

 

Dyrektorzy:                                                                                                            Wicedyrektorzy:

Mirski Zdzisław                                                                                                   Białkowski Zbigniew

(1999-2006 r.)                                                                                                   Tołpa Beata  

 

Białkowski Zbigniew                                                                                            Tołpa Beata

(2006-2008 r.)   

 

 

Zespół Szkół nr 2 w Żaganiu   

 

Dyrektorzy:                                                                                                           Wicedyrektorzy:

Kubala Artur                                                                                                         Ciesłowska Sylwia

(2008---2015)                                                                                                       Szyposz Halina

                                                                                                                           Pogorzelska Ewa

Szewczyk Tomasz                                                                                                 Pyś Wanda

(2015-2017)                                                                                                         Sosnowska Wioletta

 

Grono Pedagogiczne Na przestrzeni 30 lat

 

Wychowanie przedszkolne

 

Augustyniak Alina                                                                                               Laskowska Honorata

Dubieńska Halina                                                                                                Skowrońska Elżbieta

Herman Marta                                                                                                    Stąpel Alicja  

Kniotek Ewa                                                                                                       Zakrawacz Łucja

Nauczanie początkowe

 

Choma Teresa                                                                                                     Piątek Małgorzata

Drosik Krystyna                                                                                                   Przybyło-Madej Zofia

Dulińska Barbara                                                                                                 Przybylska Anna

Dziopa Ewa                                                                                                         Różanowska Jolanta    

Ewik Elzbieta Mariola                                                                                            Rulewska Mariola                                                                                                    

Głowacka Ewa                                                                                                     Rybacka Alina

Gura (Irska) Joanna                                                                                             Sawicka Małgorzata       

Horoszyńska Stefania                                                                                           Sokołowska Janina

Jachecka Jadwiga                                                                                                 Sobańska Elżbieta

Jankowiak Krystyna                                                                                              Stąpel Alicja

Jaruszewska Hanna                                                                                              Stefańska Marianna         

Kniotek Ewa                                                                                                        Targowicz Małgorzata

Kostiuszko Dorota                                                                                                Trybulińska Iwona

Krowiranda-Jakubiec Regina                                                                                 Urban Danuta

Lange (Loba)Wioletta                                                                                           Wilczopolska Iwona

Lisowska Alicja                                                                                                     Winnicka Aleksandra

Marciniak Irena                                                                                                    Wojtczak Anna

Pajestka Wiesława                                                                                                Zawiślańska Małgorzat

Pawlikowska Beata

 

Język polski

Ciszewska Anna                                                                                                 Pogorzelska Ewa

Chodań Danuta                                                                                                  Prucnal Urszula

Harasymowicz Mariola                                                                                         Przybyło    Zofia      

Karagiorgis Mirosława                                                                                         Rybacka Alina

Kazanecki Aleksander                                                                                         Sieńko Joanna

Kniotek Ewa                                                                                                      Tołpa Beata

Lange Stanisława                                                                                               Zawadzka Zofia

Maniak Anna                                                                                                      Ziomek Ewa             

Nowak Irena                                                                                                      Marański Tadeusz

Mirska-Pasternak Magdalena

 

Język angielski

 Broszczuk Jan                                                                                                  Stępień Małgorzata

Dąbrowska Gut Ewa                                                                                          Szpakowski Krzysztof

Dulska Agata                                                                                                    Szuszkiewicz Dominika

Kamińska Anna                                                                                                 Turska Anna

Kasperk Robert                                                                                                 Wantoła Lesław

Kozak Ewa                                                                                                        Zdebiak Anna

Niedzielska Justyna                                                                                            Trybulińska Anna

Słapek Janusz                                                                                                    Szczepanowska Anna

Puchacz Tomasz                                                                                                Fridrich-Kryżar Anna

Język francuski

Adamowicz Bożena                                                                                          Bednarska Barbara

Elżbieta Sokołowska

Język rosyjski

Borowiec Halina                                                                                              Kowal Alina

Cydzik Lidia                                                                                                    Prucnal Urszula

Kapiczowska Grażyna                                                                                      Siedlecka Krystyna

Kozanecka Helena                                                                                          Suszko Lilia

 

Język niemiecki

Błaż Aleksandra                                                                                              Urban Wiesław

Krzyształowski Edward                                                                                    Ziętowska Irena

Ostrowska Irena                                                                                             Marciniak Marzena

Krawczyk Bohdan                                                                                           Nowicki Sebastian

 

Matematyka

Broszczuk Jan                                                                                              Kazanecka Elżbieta

Burghardt Alicja                                                                                           Klimek Elżbieta

Chimko Adolf                                                                                               Kraczek Hanna

Czarniecka Agnieszka                                                                                    Kuczewska Danuta 

Dwornicka Urszula                                                                                        Oleksy Janina

Fornal Anna                                                                                                 Palewska Krystyna

Gacek Halina                                                                                                Pyś Wanda

Grot Jolanta                                                                                                 Stefańska Anna

Horoszyńska Stefania                                                                                    Wiśniewska Mirosława

Pisarska Alicja                                                                                              Dwornicka Urszula

Kubala Artur                                                                                                 Wawrzynowicz Justyna

Ciesłowska Sylwia                                                                                         

 

Fizyka

 

Kraczek Dariusz                                                                                              Pałka Alicja

Łukasiewicz Krystyna                                                                                      Soroko Sergiusz

 

Geografia

 

Cyganek Prędka Anna                                                                                     Stefański Eugeniusz

Malinowska Elżbieta                                                                                       Tworek Danuta

Mirski Zdzisław                                                                                              Waliszewska Krystyna

 

Biologia

 

Chytroń Anna                                                                                               Siłko Lucyna

Cyganek Prędka Anna

Jachecki Władysław                                                                                      Stąpel Alicja

Popiel Danuta                                                                                              Wilkus Jolanta

Zawisza Krystyna                                                                                         Wnęk Katarzyna

 

Chemia

 

Czech Izabela                                                                                               Popiel Danuta

Nadwodna Alicja

 

Historia i Wiedza o Społeczeństwie

 

Borkowska Katarzyna                                                                                     Rak Alfreda

Chodań Andrzej                                                                                             Saleniuk Władysław

Gembara Robert                                                                                            Soroko Józefa

Gronek Aurelia                                                                                              Starzec Teresa

Marczuk Małgorzata                                                                                       Szyposz Halina

 

Technika

 

Czerniecki Jan                                                                                               Rajtakowski Piotr

Drzyzga Zofia                                                                                                Stefański Stanisław

Jaszczak Roman                                                                                            Toczyska Barbara

Kubalewski Łukasz                                                                                         Wiączek Małgorzata

Posch Renata                                                                                                Zakrawacz Łucja

Zbigniew Białkowski                                                                                            

 

Muzyka

 

Dziedzic Kolasińska Magdalena                                                                            Rutkowski Zbigniew

Furtak Wojciech                                                                                                Wolska Marlena

Nizio Józef

 

Wychowanie fizyczne

 

Choma Teresa                                                                                                    Stępniewski edward

Hołodowska Anita                                                                                               Tomko Janusz

Czapla Jerzy                                                                                                       Wilczopolska Iwona

Ditrich Marek                                                                                                      Wilczopolski Zygmunt

Gałek Mirosław                                                                                                   Wnęk Katarzyna

Jasiński Janusz                                                                                                   Zdebiak Zofia

Kazanecki Aleksander                                                                                          Zmyślony Eugeniusz

 

Informatyka

 

 Kabacińska Alicja                                                                                                Zięba Beata

Toczyska Barbara                                                                                                Zbigniew Białkowski

Artur Kubala

 

Wychowanie do życia w rodzinie

 

Markiewicz Izabela                                                                                                 Siłko Lucyna

 

Religia

 

Bąkowska Barbara                                                                                                 Kupis Agata

Burniak Józefa                                                                                                      Ks. Kramer Andrzej

Ks. Czesław                                                                                                          Łuźniak Danuta /s. Agnieszka

Ks. Donabidowicz  Mirosław                                                                                   Owczarczak Eleonora

Drabczyk Ewa                                                                                                      Śmirzchalski-Wachacz Darek                                                                               

Fiedorowicz Czesław                                                                                             Zubczyńska Katarzyna

 

Pedagog szkolny 

 

Filipowicz Małgorzata                                                                                           Markiewicz Izabela                         

Gronek Aurelia                                                                                                    Wiatrowska Agnieszka

Łabuda Monika

 

 

Świetlica

 

Dulińska Fałat Barbara                                                                                       Nadwodna Hermina

Gronicz Eugenia                                                                                                Pawlikowska beata

Janowska Mazur Czesława                                                                                  Posch Renata

Karagiorgis Mirosława                                                                                         Raczyńska Magdalena

Kniotek Ewa                                                                                                      Świątek Monika

Kostiuszko Dorota                                                                                              Szynder Anita

Łuszcz ZurawskaAnna                                                                                        Targowicz Małgorzata

Maciołek Aneta                                                                                                  Wojtczak Anna

Marcinkowska Bożena                                                                                        Zawisz Krystyna

Markiewicz Izabela                                                                                             Białkowski Zbigniew

 

Biblioteka

Cydzik Lidia                                                                                                         Sokołowska Elżbieta

Czerniecka Halina                                                                                                Soroko Józefa

Dulińska Fałat Barbara                                                                                         Wiczopolska Iwona

Hołodowska  Anita                                                                                              Wojciechowska Marta

Kowal Elżbieta                                                                                                    Ziętowska Irena

Sobieszczyk Irena

 

Administracja i obsługa na przestrzeni 30 lat

 

Adamusik Maria                                                                                                          Kubiak Jadwiga

Bagiński Jerzy                                                                                                            Kulpan Ewa

Bochoń Józef                                                                                                             Lewicka Helena

Buganik Krystyna                                                                                                       Majewska Wanda

Buganik Maria                                                                                                           Malinowska Magdalena

Chilicka Ewa                                                                                                              Masłowska Anna

Choma Janina                                                                                                            Mazurek Stefan

Drozdek Ryszard                                                                                                        Michalak Jolanta

Dymnicka Elżbieta                                                                                                      Miszczyszyn Helena

Gandzel Celina                                                                                                           Muszyński Edward

Gołębiewska Barbara                                                                                                  Nadwodna Hermina

Hodowana Elżbieta                                                                                                    Nowaczyński Andrzej

Ruszczycka Irena                                                                                                       Ogór Alicja

Skórski Stanisław                                                                                                       Olejarz Grażyna

Stanisławska Stanisława                                                                                             Orłowska Krystyna

Strojny Stanisław                                                                                                       Piszcz Marek

Iwaniak Ryszard                                                                                                         Polański Sławomir

Jagodzińska Maria                                                                                                      Pyś Magda

Janicka JaninaReszka jadwiga                                                                                      Surgunt Wiera

Jasek Anna                                                                                                                Szczęsna Zofia

Jaros Renata                                                                                                             Terlecka Barbara

Kaczeczka Lesław                                                                                                       Urbańska Bronisława

Kasperowicz Piotr                                                                                                       Wieczerzyński Tadeusz

Kędzierska Elżbieta                                                                                                     Wilk Rozalia

Kirkiewicz Waldemar                                                                                                   Włodarczak Jolanta

Kołodziejska Krystyna                                                                                                 Wojcieszek Stanisława

Konecka Janina                                                                                                          Wojtczak Anna

Kosiorowska Karolina                                                                                                  Zakrawacz Maria

Kozińska Jadwiga                                                                                                        Kubalewska Sylwia

Kmieć Zofia                                                                                                                Bąkowski Ryszard

Kulpan Ignacy                                                                                                            Jackiewicz Wanda

Reszka Jadwiga                                                                                                          Marcinkowska Małgorzata

 

Strona w trakcie uzupełniania. 

Odsłony: 1889

Słowo Dyrektora

       Pamięć ludzka ma szczególną moc rejestrowania pięknych chwil. Chętnie przywołujemy miłe obrazy z przeszłości, wzruszamy się i pragniemy, aby zostały z nami jak najdłużej.

        Jubileusz 40 – lecia szkoły jest właśnie takim momentem, kiedy na chwilę zatrzymujemy się i ze wzruszeniem wspominamy to, co już minęło, odeszło. Czas upływa niezmiernie szybko, a szkolny dzwonek niczym tarcza zegara pokazuje upływ godzin, dni i lat. Uroczystość jubileuszu to ukłon w stronę przeszłości, to pamięć o tych, którzy z wielkim zaangażowaniem budowali naszą szkołę, kreowali jej wizerunek, tworzyli niepowtarzalny charakter.

       Pamiętamy o jej wszystkich dyrektorach. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do wspaniałej budowli, jaką jest nasza szkoła. To oni skupiali wokół siebie życzliwe grono pedagogów i wspólnie z nim tworzyli przez lata niezwykłą atmosferę placówki.

        Mile wspominamy nauczycieli, którzy z wielkim zaangażowaniem wychowywali i kształcili kolejne pokolenia uczniów. Starali się im przekazać nie tylko wiedzę, ale wskazywali również najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka. Spędzali wspólnie ze swoimi wychowankami czas, pamiętali o ważnych uroczystościach, świętach, organizowali wycieczki, które uczyły samodzielności i odpowiedzialności.

        Pamiętamy także o pracownikach obsługi i administracji, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie szkoły.

       Niezmiernie miło wspominamy uczniów, którzy tak często dostarczali nam uśmiechu i wzruszeń. Przynosili dumę, odnosząc sukcesy w rozmaitych konkursach i zawodach sportowych.

      Jest mi niezmiernie miło, że jako dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Żaganiu im.1. Dywizji Pancernej dow. przez gen S. Maczka mogę kontynuować pracę rozpoczętą czterdzieści lat temu i współtworzyć obecne oblicze szkoły.

     Z optymizmem patrzę w przyszłość, widząc jak nasza szkoła staje się coraz bardziej nowoczesna, bogata w liczne pomoce dydaktyczne. Nadal będziemy dbali o jej rozwój, z szacunkiem spoglądając wstecz, podtrzymując jej tradycje.

      Z okazji 40 – lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Żaganiu  im. 1. Dywizji Pancernej dowodzonej przez gen S. Maczka życzę dawnym i obecnym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wszelkiej pomyślności. Absolwentom zaś składam życzenia wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

 

                                                                                                                                                                                                                                       Bogumiła Kowalik

                         Zdjęcie szkoły 1980

 

                  Nadanie imienia szkole 1993

                           Wigilia w Gimnazjum 1999